
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 36 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Sequencer |
| Output Type | Active Low |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 16.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.9 V |
| Accuracy | 1.4 % |
| Threshold Voltage | Adjustable |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 5 ms |
| Nominal Supply Current | 1 mA |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 4 |
| Max Reset Threshold Voltage | 2.85 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.75 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
Stock: 121
Distributors
pcbx
Unit Price$8.09913
Ext.Price$8.09913
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.09913 | $8.09913 |
| 10 | $6.36733 | $63.67330 |
| 25 | $6.11115 | $152.77875 |
| 50 | $5.86528 | $293.26400 |
| 100 | $5.62930 | $562.93000 |
| 300 | $5.40281 | $1620.84300 |
| 500 | $5.18544 | $2592.72000 |
| 1000 | $4.97690 | $4976.90000 |
